Cihlová dlažba

Cihlová dlažba, nebo také klinker dlažba, je po staletí oblíbeným stavebním materiálem.  Je to odjakživa známka kvality a jedinečnosti, stejně jako lícové cihly a obkladové pásky.  Je vhodná na terasy, chodníky, příjezdové cesty, parkoviště, schody, obrubníky a jiné prvky zahradní architektury. Dlažba klinker je vhodná nejen coby cihlová dlažba venkovní, ale vyrábí se také dlažba vhodná i do interiéru s menší tloušťkou, kde může vytvořit dojem historické dlažby.

dlažba pálená cihlová dlažba

 

Cihlová dlažba a její výhody:

* přírodní a ekologický výrobek

* mrazuvzdorná a odolná vůči povětrnostním vlivům

* stálobarevná

* vysoká pevnost

* nízká nasákavost

* nenáročná údržba

* velmi dlouhá životnost

* originální a jedinečný vzhled

* široká škála barev a rozměrů

 

Cihlová dlažba se stejně jako lícové cihly  vypaluje ze speciální hlíny při vysoké teplotě (cca 1100°C). Jelikož se vyrábí z přírodních materiálů, její stejnobarevnost nelze zajistit a mírné kolísání barvy je spíše její předností. Při dláždění větší plochy se doporučuje odebírat dlažbu z více palet najednou. Tímto způsobem zajistíte rovnoměrné rozvržení barev a předejdete případným barevným kontrastům na dlážděné ploše.

Nejdůležitějším krokem k dosažení perfektního vzhledu a dlouhé životnosti je kvalitní pokládka. Cihlová dlažba exteriérová se ukládá do pískového nebo do maltového lože. V obou případech je důležité používat písky či malty bez vápenných a jiných příměsí, které by mohly způsobit výkvěty. U venkovních ploch se spíše provádí pokládka do pískového lože.  Voda může snadno odtéci podložím a dlažba zůstane rozebíratelná. Interiérová dlažba se lepí na flexibilní lepidlo a spáruje se spárovací hmotou.

Cihlová dlažba je vhodná jak pro pojezdové tak pro pochozí plochy, důležité je zvolit správnou výšku dlažby a důkladně provést zhutnění jednotlivých podkladových vrstev. Skladba podloží dlážděných ploch a hloubka výkopu se poté liší podle jejich předpokládaného zatížení. Na plochy pro pěší provedeme výkop hluboký zhruba 300 mm a použijeme dlažbu v tloušťce 40 – 52 mm. Na pojezdové plochy pro vozidla do 3,5 t připravíme výkop asi 500 mm a použijeme dlažbu o výšce  45 - 65 mm. Pro extrémní zatížení nad 3,5 t se hloubka výkopu zvýší na zhruba 700 mm a použije se zátěžová dlažba v tloušťce 65 mm.

Při pokládce cihelné dlažby vždy postupujeme proti spádu dlážděné plochy. Mezi jednotlivou dlažbou je nutno dodržovat spáry široké 3 – 5 mm a pro vyspárování použít písek frakce 0 – 2 mm. Správná šířka spáry a následné zapískování spár zamezí poškození dlažby během hutnění a během jejího používání.

interiérová cihlová dlažba

Nezávazná poptávka

Potřebujete poradit s výběrem? Napište nám. Rádi zodpovíme jakýkoliv Váš dotaz. Připravíme Vám konkrétní nabídku na míru. V případě poptávky prosím buďte co možná nejvíce konkrétní, věcní a struční. Děkujeme.

* ... prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe vyřídit Vaši poptávku. Děkujeme.

Poptávka

Kontaktní údaje

Pokud zadáte celé jméno budeme rádi.

Na tento mail Vám zašleme případnou nabídku a kopii Vaší poptávky.

Pokud preferujete telefonní kontakt uveďte to prosím v poptávce společně s čase kdy Vám nejlépe volat.

Po odeslání Vás budeme kontaktovat nebo Vám zašleme nabídku. Snažíme se reagovat co nejrychleji. Kopie Vaší poptávky by Vám měla dorazit na Vámi zadaný email.

logoSicialSite logoSicialSite logoSicialSite