Cihlová dlažba

Cihlová dlažba, nebo také klinker dlažba, je po staletí oblíbeným stavebním materiálem.  Je to odjakživa známka kvality a jedinečnosti, stejně jako lícové cihly a obkladové pásky. Je vhodná na terasy, chodníky, příjezdové cesty, parkoviště, schody, obrubníky a jiné prvky zahradní architektury. Dlažba klinker je vhodná nejen coby cihlová dlažba venkovní, ale vyrábí se také dlažba vhodná i do interiéru s menší tloušťkou, kde může vytvořit dojem historické dlažby.

 

 cihlová dlažba Penter Klinker

cihlová dlažba Penter Zahradní

cihlová dlažba Penter Old

Ruční cihlová dlažba

 

Cihlová dlažba a její výhody:
 
* přírodní a ekologický výrobek
* mrazuvzdorná a odolná vůči povětrnostním vlivům
* stálobarevná
* vysoká pevnost
* nízká nasákavost
* nenáročná údržba
* velmi dlouhá životnost
* originální a jedinečný vzhled
* široká škála barev a rozměrů


Cihlová dlažba se stejně jako lícové cihly vypaluje ze speciální hlíny při vysoké teplotě (cca 1100°C). Jelikož se vyrábí z přírodních materiálů, její stejnobarevnost nelze zajistit a mírné kolísání barvy je spíše její předností. Při dláždění větší plochy se doporučuje odebírat dlažbu z více palet najednou. Tímto způsobem zajistíte rovnoměrné rozvržení barev a předejdete případným barevným kontrastům na dlážděné ploše.

Nejdůležitějším krokem k dosažení perfektního vzhledu a dlouhé životnosti je kvalitní pokládka. Cihlová dlažba exteriérová se ukládá do pískového nebo do maltového lože. V obou případech je důležité používat písky či malty bez vápenných a jiných příměsí, které by mohly způsobit výkvěty. U venkovních ploch se spíše provádí pokládka do pískového lože. Voda může snadno odtéci podložím a dlažba zůstane rozebíratelná. Interiérová dlažba se lepí na flexibilní lepidlo a spáruje se spárovací hmotou.

Cihlová dlažba je vhodná jak pro pojezdové tak pro pochozí plochy, důležité je zvolit správnou výšku dlažby a důkladně provést zhutnění jednotlivých podkladových vrstev. Skladba podloží dlážděných ploch a hloubka výkopu se poté liší podle jejich předpokládaného zatížení. Na plochy pro pěší provedeme výkop hluboký zhruba 300 mm a použijeme dlažbu v tloušťce 40 – 52 mm. Na pojezdové plochy pro vozidla do 3,5 t připravíme výkop asi 500 mm a použijeme dlažbu o výšce  45 - 65 mm. Pro extrémní zatížení nad 3,5 t se hloubka výkopu zvýší na zhruba 700 mm a použije se zátěžová dlažba v tloušťce 65 mm.

Při pokládce cihelné dlažby vždy postupujeme proti spádu dlážděné plochy. Mezi jednotlivou dlažbou je nutno dodržovat spáry široké 3 – 5 mm a pro vyspárování použít písek frakce 0 – 2 mm. Správná šířka spáry a následné zapískování spár zamezí poškození dlažby během hutnění a během jejího používání.

 

 

 

 

Nezávazná poptávka

Pokud zadáte celé jméno budeme rádi.

Na tento mail Vám zašleme případnou nabídku a kopii Vaší poptávky.
Pokud preferujete telefonní kontakt, uveďte to prosím v poptávce společně s časem kdy Vám nejlépe volat.

Aktuálně
Proč si vybrat lícové cihly a pásky West Brick?
 • moderní a originální vzhled
 • dlouholetá životnost
 • bezúdržbovost
 • stálobarevnost
 • mrazuvzdornost
 • odolnost vůči povětrnostním vlivům
 • přírodní, ekologický materiál 
 • široký sortiment
 • profesionální montáž
 • individuální přístup
 • kvalitní servis