Lícové cihly a klinkery

Lícové cihly

U pojmu režné zdivo, zdivo z lícových cihel či cihly klinker se asi většině z Vás vybaví průmyslový komplex Baťa ve Zlíně. 

Mezi největší výhody tohoto materiálu bezpochyby patří jeho bezúdržbovost, mrazuvzdornost, odolnost vůči povětrnostním vlivů a v neposlední řadě jeho jedinečný, rozmanitý a moderní vzhled.
Cihly patří u nás mezi nejtradičnější stavební materiál. Lícové cihly se navíc vyznačují vysokou estetickou hodnotou. Lícové cihly se vyrábějí buď tažením nebo ražením.

 

 

Lícové cihly ražené:

lícové cihly raženéVyrábějí se ražením hlíny do formy, která se vysype pískem a vytvoří tak na cihle její typickou zvrásněnou strukturu. Díky nízkému tlaku při ražení jejich nasákavost dosahuje až 20 % a pevnost tlaku až 18 MPa. Cihly se po vyjmutí z forem suší a následně vypalují při teplotě kolem 1100 °C. Teplota, stejně jako speciální písky na povrchu hlíny, pak mají vliv na konečnou barvu produktu. Díky vysoké teplotě při výpalu lze lícové cihly použít na fasádu domu bez potřeby omítání či dalších úprav. Lícové cihly ražené mají čtyři pohledové strany a jsou vždy plné. Ražené cihly vynikají velkou mrazuvzdorností, což je dáno tím, že při výrobě není v cihle velké vnitřní pnutí a tím jsou odolné vůči teplotním výkyvům.

Lícové cihly ražené se nejčastěji vyrábí v těchto formátech:

WDF 215x102x65 mm - 58ks/m2
EF 210x100x65 mm - 60ks/m2
WF 210x100x50 mm - 76ks/m2

 

 

 

Lícové cihly tažené:

lícové cihly klinkerLícové cihly tažené nebo také klinkery se vyrábějí tažením cihlářské hlíny z lisu pod vysokým tlakem a řezáním jemným drátkem na jednotlivé díly v požadovaném formátu. Právě tímto způsobem výroby získávají přesnější a pravidelnější tvary. Na povrchu je cihla téměř jednolitá, lze ji upravit pískováním. Následně se vypalují v peci při teplotě kolem 1200 °C. Tažené lícové cihly mají pevnost tlaku nad 35 MPa. Vyrábějí se buď v plném nebo děrovaném provedení a mají vždy 3 pohledové strany. Povrch těchto cihel je většinou hladký nebo mírně strukturovaný. Je tomu tak kvůli zachování minimální nasákavosti, která se pohybuje do 6%.

Lícové cihly ražené se nejčastěji vyrábí v těchto formátech:

NF 240x115x71 mm - 48ks/m2
RF 250x120x65 mm - 50ks/m2
ČF 290x140x65 mm - 45ks/m2

 

 

 

 

Nezávazná poptávka

Pokud zadáte celé jméno budeme rádi.

Na tento mail Vám zašleme případnou nabídku a kopii Vaší poptávky.
Pokud preferujete telefonní kontakt, uveďte to prosím v poptávce společně s časem kdy Vám nejlépe volat.

 

Aktuálně
Proč si vybrat lícové cihly a pásky West Brick?
 • moderní a originální vzhled
 • dlouholetá životnost
 • bezúdržbovost
 • stálobarevnost
 • mrazuvzdornost
 • odolnost vůči povětrnostním vlivům
 • přírodní, ekologický materiál 
 • široký sortiment
 • profesionální montáž
 • individuální přístup
 • kvalitní servis