Lícové cihly, cihlové obkladové pásky » Montáž lícových cihel a obkladových pásků


Montáž lícových cihel a obkladových pásků

Nezávazná poptávka

 

 

Vybrali jste si ten pravý cihlový obklad pro Váš dům a nyní je stejně důležitá samotná montáž lícových cihel nebo obkladových pásků. Při montáži je velice důležitá míra odbornosti a znalostí pracovníků, proto byste měli tuto práci svěřit profesionálům. Nezapomeňte, že fasáda z lícových cihel a pásků je již na celý život a výsledky neodborné montáže jsou téměř nezvratné. Abychom dosáhli žádoucího efektu, funkčnosti a dlouhé bezúdržbové životnosti, je potřeba dodržet všechny technologické postupy. Práce odborníka není jen známkou přesného dodržení těchto postupů, ale také pečlivosti a získaných zkušeností. Naši pracovníci mají dloholetou praxi a věnují se pouze montáži lícových cihel a obkladových pásků. Mají za sebou desítky zrealizovaných fasád, plotů a dalších projektů po celé České republice a v zahraničí a jejich mnohaleté zkušenosti jsou zárukou kvalitní, profesionální a odborné montáže. Právem je můžeme nazývat mistry ve svém oboru.

montáž lícových pásků

Montáž obkladových pásků

Příprava podkladu a rozměření

Obkladové pásky je možné lepit rovnou na omítku či na zateplovací systémy (polystyren, minerální vata). V každém případě povrch musí být rovný, pevný a soudržný. Doporučujeme na plochu nejdříve nanést penetraci, která zpevní podklad a zmenší nasákavost, takže nanesené lepidlo dokonale přilne. Jistotou dokonalého výsledku je správné rozměření a založení stavby. Tím se vyhneme zbytečným dořezům a kvantlíkům či nenavazující spáře.

Lepení a spárování obkladových pásků

Lepení obkladů se provádí na flexibilní lepidlo a je nutné se řídit technologickými postupy výrobce chemie. Doporučujeme odebírat pásky z několika palet najednou, aby nedocházelo k barevným nerovnostem. Ke spárování obkladů můžeme přistoupit po zavadnutí lepidla, obzvláště pak musíme dbát na vhodné klimatické podmínky a v žádném případě nepřidávat do spárovací hmoty žádné příměsi. Spárování obkladů se provádí tzv. mokrou nebo suchou metodou. Při mokré metodě použijeme spárovací pytlík. Důležité je odhadnout správný poměr vody, aby nám poté voda ze spárovacího pytlíku nevytékala a nešpinila pásky. Při suché metodě se spárovací hmota aplikuje pomocí spárovací lopatky a spárovačky. Ať už spárujeme mokrou nebo suchou metodou, následující kroky jsou stejné. Počkáme na zavadnutí spárovací hmoty a pak spáru dotvarujeme pomocí dřevěného kolíku nebo plastové hadice a dočistíme smetáčkem. Ke spárování je také možné použít aplikátor spárovací hmoty, k tomu je však potřeba zvolit vhodný druh spárovací hmoty.

Mokré a suché spárování a k tomu potřebné pomůcky
Suché spárování pomocí spárovací lopatky a spárovačky Nástroje potřebné pro tvarování spáry - kovová spárovačka a dřevěný kolík Mokré spárování pomocí spárovacího pytlíku

 V následujícím videu můžete vidět odbornou montáž pásků a MOKRÉ A SUCHÉ SPÁROVÁNÍ OBKLADŮ.

Montáž lícových cihel

Založení a rozměření stavby

Lícové cihly vždy zdíme na předem připravený pevný betonový odizolovaný základ, případně na speciální zakládací nerezové prvky. Aby byl výsledek provětrávané fasády nejen funkční, ale i esteticky dokonalý, je velice důležité kvalitní rozměření a založení všech ploch. Po neodborném založení již nelze "dohnat" nerovnosti či špatně rozpočítané zdivo. Pokud se jedná o provětrávanou fasádu jako první vrstvu dáváme extrudovaný polystyren.

Zdění lícových cihel a provětrávaná fasáda

Na zdění a současné spárování lícových cihel vždy používáme jednokrokové zdící malty pro lícové zdivo. Typ zdící malty volíme podle nasákavosti cihel. Současně při zdění cihel vkládáme do vzduchové mezery izolační desky minerální vlny a zároveň kotvíme nosnou a pohledovou stěnu pomocí speciálních nerezových kotev (spon). Tímto způsobem nám vznikne odvětrávaná fasáda neboli sendvičové zdivo. Vzduchová mezera mezi obvodovým a lícovým (pohledovým) zdivem zajistí odvod vlhkosti a proudění vzduchu. Aby vzduchová mezera správně plnila svoji funkci, je třeba vytvořit větrací otvory v dolní i horní části lícového zdiva.

Zdění lícových cihel a provětrávaná fasáda
Založení lícových cihel na izolaci včetně extrudovaného polystyrenu Vzduchová mezera mezi lícovým zdivem a tepelnou izolací odvádí vlhkost a umožní proudění vzduchu  Dodržování rovinatosti pomocí zednické šňůry a větrací otvory v lícovém zdivu

Údržba cihlového obkladu

Lícové cihly a cihlové pásky jsou bezúdržbové, nicméně pro delší životnost je dobré je preventivně chránit před vodou, prachem a nečistotami, a to zejména na vodorovných plochách, plotech a soklech. Impregnace jim zajistí tzv. samočistítí schopnost. Nano Minerál je speciální impregnační přípravek na minerální povrchy, je zcela ekologický, bez zápachu a ošetřený povrch si zachová svůj stávající vzhled. Aplikace přípravku je velice snadná a tzv. princip lotosového efektu vodu promění v drobné kapičky, které se skutálí z povrchu společně s nečistotami.

Skutečně dbejte na to, aby Vám montáž provedla zkušená firma! Mezi nejčastější problémy neodborné montáže patří:

* dořezávky obkladových pásků v ploše nebo kolem otvorů - tzv. kvantlíky

* výkvěty vzniklé používáním příměsí nebo nesprávné maltové směsi a špatným technologickým postupem

* nenavazující spáry ze špatného rozměření nebo nekvalitně provedené, flekaté spáry

* špinavé a umazané pásky od spárovací hmoty

* špatné namíchání pásků a cihel z palet - tím vznikne jiný konečný pohledový efekt

* nadměrný odpad z materiálu

* neodborná montáž stavbu prodlužuje a tím vznikají vícenáklady např. na lešení

 Podívejte se jaký může být výsledek neodborné a nezkušené montáže
Dořezky neboli kvantlíky způsobené špatným rozměřením Neodborné spárování Špatné rozměření stavby
Ušpiněné pásky a celkově špatně odvedená práce Dořezky způsobené špatným rozměřením Nedodržení technologických postupů při spárování Výkvěty způsobené špatným technologickým postupem

Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poradíme s výběrem vhodného materiálu a poskytneme technické poradenství. Máme dlouholeté zkušenosti s montáží lícových cihel a obkladových pásků a mnoho spokojených zákazníků.

Nezávazná poptávka

Potřebujete poradit s výběrem? Napište nám. Rádi zodpovíme jakýkoliv Váš dotaz. Připravíme Vám konkrétní nabídku na míru. V případě poptávky prosím buďte co možná nejvíce konkrétní, věcní a struční. Děkujeme.

* ... prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe vyřídit Vaši poptávku. Děkujeme.

Poptávka

Kontaktní údaje

Pokud zadáte celé jméno budeme rádi.

Na tento mail Vám zašleme případnou nabídku a kopii Vaší poptávky.

Pokud preferujete telefonní kontakt uveďte to prosím v poptávce společně s čase kdy Vám nejlépe volat.

Po odeslání Vás budeme kontaktovat nebo Vám zašleme nabídku. Snažíme se reagovat co nejrychleji. Kopie Vaší poptávky by Vám měla dorazit na Vámi zadaný email.

logoSicialSite logoSicialSite logoSicialSite