Spárovací hmota

 

Při výběru lícových cihel nebo obkladových pásků nesmíme zapomenout věnovat pozornost také výběru vhodné barvy spárovací hmoty nebo zdící malty. Ač se to na první pohled nezdá, spárovací hmota tvoří zhruba 13 % plochy a zásadně ovlivní celkový vzhled obkladu a tedy i konečný vzhled fasády, interiéru nebo krbu. Dokáže nechat vyniknout barvám a podtrhnout design cihlového obkladu, ale i pokazit celé dílo.

Nezávazná poptávka

 

Pokud si nejste jisti, jakou spárovačku zvolit hned při koupi obkladových pásků, doporučujeme si nejdříve cihlové pásky nalepit a pak se po zhlédnutí celku teprve rozhodnout, jestli plochu spárovací hmotou chcete zesvětlit, ztmavit, anebo jen doladit barvu například k okolním doplňkům. Samozřejmostí je použití spárovací hmoty a zdící malty určené pro lícové zdivo. Nabídka odstínů spárovacích hmot je široká.

 

barvy spárovací malty 

 

Do spárovacích hmot je zakázáno přidávat jakékoliv přísady jako mrazuvzdorné či jiné chemické příměsi. Je také velice důležité dodržet technologický předpis, jako je poměr vody a suché maltové směsi. Dbejte na to, abyste spárování prováděli při vhodných klimatických podmínkách, předejdete tím možným rozdílům v barvě. S výběrem spárovací hmoty Vám rádi poradíme z našich zkušeností. Uskutečnili jsme již mnoho realizací, které Vám můžeme ukázat. Zde je na ukázku několik typů cihlových obkladů s použitím různé barvy spárovací hmoty.

 

Lithium s černou a světlou spárou

Lithium s tmavou spárou

Lithium se světlou spárou

Blue Velvet s šedou a světlou spárou

Blue Velvet a tmavá spára

Blue Velvet s bílobéžovou spárou

Trentino s tmavou a světlou spárou

Trentino a tmavá spára

Trentino a světlá spára

 

 

Kompletní nabídka spárovacích hmot 

 

kompletní nabídka

 

 
 

Struktura a hloubka spárovací hmoty
Dalším důležitým faktorem, kromě barvy, je hloubka a struktura spáry. Různá hloubka spárování nám umožní hru se stíny, ale ať už spáru vyplníte celou až po okraj nebo zvolíte hlubší spáru, měla by být vždy vytvarována podle technologického postupu. Výrobci spárovacích hmot nabízejí různé struktury dle velikosti použitého zrna v suché směsi. K dostání je hladká nebo rustikálnější spárovačka s hrubým zrnem. Zde jen záleží na Vašem vkusu, jaký typ chcete použít. Strukturu můžeme také ovlivnit sami přímo při aplikaci. Pokud spárovačku tvarujeme kovovým hladítkem (nástroj zvaný spárovačka), výsledkem bude hladká, tzv. utažená spára. Jestliže chceme zachovat spáru hrubší, zvolíme k tvarování spáry gumovou hadici nebo dřevěný kolík.

druhy spáry

 

 

Spárování obkladů

I přesto, že se budete řídit všemi těmito kroky a pokyny, stále se dá ještě hodně pokazit. To nejdůležitější je totiž odborná aplikace spárovací hmoty, neboli montáž. Výsledky neodborného spárování jsou většinou nezvratné nebo jen těžko odstranitelné. Pokud si tedy nejste jisti, že Vám montáž provádí profesionál, obraťte se na nás, rádi Vám pomůžeme!

 


Výsledky neprofesionálního spárování jsou většinou nezvratné

Výkvěty a pásky zamazané od spárovací hmoty

Spárovací hmota změnila barvu vlivem nevhodných klimatických podmínek

Ušpiněné pásky a špatně odvedená práce při spárování

Neodborně provedené spárování obkladů

 

 

Prohlédněte si naši širokou nabídku lícových cihel a obkladových pásků vč. fotografií realizací s různými barvami spárovacích hmot.

 

 lícové cihly

katalog

lícové cihly

 

 obkladové pásky

katalog

 

 

obkladové pásky

 

 

 

 

 

  

 

Nezávazná poptávka

Pokud zadáte celé jméno budeme rádi.

Na tento mail Vám zašleme případnou nabídku a kopii Vaší poptávky.
Pokud preferujete telefonní kontakt, uveďte to prosím v poptávce společně s časem kdy Vám nejlépe volat.