Cihly na komín

Lícové cihly i obkladové pásky lze bez obav použít i na nadstřešní část komína. Můžete jej tak třeba barevně sladit s fasádou domu. Pokud máte již komín hotový a nemůžete použít lícové cihly, i ze starého komína jednoduše uděláte nový pomocí obkladových pásků. Jednoznačné výhody tohoto cihlového materiálu (ať už lícových cihel nebo obkladových pásků) jsou, že je odolný proti povětrnostním vlivům a je stálobarevný.

 

                       


Postup jak použít lícové cihly na komín: při stavbě komína se pod střešní krytinou založí krakorcová deska, která následně slouží jako nosný díl pro obezdění lícovými cihlami v nadstřešní části. Je možné zvolit jakýkoliv druh a rozměr těchto pohledových cihel, záleží na architektonickém záměru investora. Doporučujeme použít Lícové cihly Klinker, které mají nasákavost do 6 % a splňují nejnáročnější podmínky, nebo ražené cihly, které se díky své vyšší nasákavosti až 15% doporučují ošetřit hydrofobní impregnací, která poskytne dlouhodobou ochranu.

Použití obkladových pásků: používají se hlavně při rekonstrukci starého komínu nebo pokud již máte nový komín postavený. Pásky se jednodušše nalepí na stávající komín a vyspárují se. Doporučujeme použití rohových pásků aby komín vypadal jako opravdový - postavený z cihel.

 

V katalogu lícových cihel nebo v katalogu obkladových pásků najdete naši kompletní nabídku produktů a barev.

katalog lícových cihel   katalog obkladových pásků

logoSicialSite logoSicialSite logoSicialSite