Krby

Krb z obkladových pásků

Krby byly od pradávna dominantou domu. Dříve plnily zejména funkční vlastnosti, nicméně postupem času se z nich stala i designová záležitost. Krb je ale i jako dekorativní prvek stále velice efektivní a úsporná cesta k vytápění Vašeho domu, chaty či chalupy.

Atmosféru plápolajícího ohně v krbu umocníme zvolením správného obkladu. Zde se nabízí použití přírodního a ekologického materiálu, jakými jsou lícové cihly či obkladové pásky. Hodí se nejen na krby do interiéru domu, ale také na venkovní krby a grily. Lícový materiál se hodí jen na obložení krbu, není určený pro přímý kontakt s ohněm. Je potřeba vyzdít krb ze šamotových cihel či použít krbovou vložku.

Lícové cihly vyžadují oproti obkladovým páskům větší prostor, tudíž je jejich použití v interiéru omezené. Pokud chceme, aby krb vypadal jako postavený z cihel, použijeme spolu s rovnými pásky i rohové pásky. Ty pak dodají vzhled pravé lícové cihly. I zde máme volbu, zda použít lícové cihly či cihly Klinker. V tomto směru zde není žádné omezení, záleží jen na Vašem vkusu a potřebách. Nicméně doporučujeme použít speciální zdící a spárovací malty a lepidla z naší nabídky. Pokud se jedná o venkovní krb či gril, je také důležitá správná aplikace hydroizolace, která zabrání pronikání vlhkosti do lícového zdiva či cihlového obkladu.

Pokud zvažujete obložení krbu z lícových cihel či obkladových pásků, rádi Vám s realizací pomůžeme. Máme za sebou desítky zrealizovaných projektů po celé České republice a naši pracovníci mají dlouholetou praxi s montáží lícového materiálu.

Galerie krbů z lícových cihel a obkladových pásků:

 Krb z lícových cihel krb bez použití spáry Krb z cihel

logoSicialSite logoSicialSite logoSicialSite