Lícové cihly, cihlové obkladové pásky » Impregnace cihlové fasády


Impregnace cihlové fasády

Fasáda Vašeho domu je po desetiletí vystavována nepříznivým povětrnostním vlivům, kyselým dešťům, ostrému slunečnímu záření. Všechny tyto faktory mohou poškodit vzhled fasády. Zejména pak voda a vlhkost můžou způsobit velké, nejen estetické škody, které jsou buď nevratné, nebo je jejich následné odstranění  finančně nákladné. Dešťová voda na sebe váže prach a nečistoty, které se tak prosáknou do hloubky fasády, vlhkost je živná půda pro plísně a mechy.  Lícové cihly a obkladové pásky samy o sobě již žádnou povrchovou úpravu nepotřebují, nicméně v některých případech je dobré chránit i je. Je to zejména v případech, kdy je působení vody a nečistot intenzivní. Jedná se především o vodorovné plochy na plotech a parapetech, sokly či zdi poblíž silnice.

Právě pro tyto účely byl vyvinut přípravek Nano Minerál. Jeho princip spočívá v nanesení nano částic na povrch materiálu, kde se rovnoměrně rozmístí a pokryje jeho plochu. Výsledkem je potom dokonalá impregnace, která znemožňuje pevné uchycení nečistot a jejich proniknutí do hloubky. Zároveň je zachována paro-propustnost fasády a přípravek je zcela transparentní, nikterak tedy neovlivní barvu ani strukturu povrchu. Jedná se o hydrofobní přípravek, který funguje na principu lotosového efektu, tzn., že na povrchu se velmi obtížně udrží jakákoliv nečistota. Dešťová voda poté na sebe zbylé nečistoty nabalí a v drobných kapičkách se skutálí z povrchu fasády. Nano impregnace má tedy téměř samočistící schopnosti. Pokud i tak dojde k znečištění povrchu, následné omytí je mnohem snazší a méně pracné.

                                                                                                      

 Povrch ošetřený NANO technologiíVýhody použití přípravku Nano Minerál:

  1. chrání před usazováním nečistot a tvorbě plísní, mechů a cementových výkvětů
  2. snižuje čas a náklady vynaložené na údržbu
  3. usnadňuje následné čištění povrchu od těžko odstranitelné špíny – po olejových skvrnách, graffiti
  4. fasáda zůstává paro-propustná a dýchá
  5. prodlužuje životnost fasády
  6. kapalina je bez zápachu, ekologická a neobsahuje žádné nebezpečné látky
  7. ošetřený povrch zachovává stávající vzhled povrchu, bez lesklého nebo matného vzhledu

                                                                                                             Foto fasády, která je ošetřena přípravkem Nano

 

Nano Minerál je vhodný nejen na lícové zdivo, ale na veškeré minerální povrchy jakou jsou např. beton, pískovec a kámen.  Je vhodný ho použít i v interiéru, přípravek je zcela ekologický, bez zápachu a neobsahuje žádné nebezpečné látky. Důležité je zmínit také životnost nano ochrany, ta může v některých případech dosahovat řádu až 10ti let.

Pro ošetření vodorovných a více namáhaných ploch, např. dlažby nebo prostoru za kuchyňskou linkou, je vhodnější použít Nano Minerál+. Jedná se o modifikovaný přípravek, který prostupuje více do hloubky povrchu a tím zvyšuje abrazivní odolnost a to až do několika cm povrchu. Je určený pro hydrofobní a olejofóbní povrchovou ochranu minerálních povrchů.  Oba přípravky jsou cenově dostupné jakémukoliv uživateli, jejich aplikace je velice snadná a nevyžaduje žádné předešlé zkušenosti či speciální vybavení.

                                         Nano Minerál                                                              Nano Minerál +

NANO                              NANO

                

Dotaz

Pokud si nevíte rady nebo nemáte čas přijet do naší vzorkovny, domluvte si ZDARMA osobní schůzku u Vás doma, kde Vám rádi poradíme s výběrem barvy, technickým řešením či zaměřením Vašeho domu. Po vyplnění údajů Vás budeme co nejdříve kontaktovat

* ... Prosím vyplňte položky označené hvězdičkou. Budeme tak moci rychleji a lépe reagovat na Váš dotaz. Děkujeme.

logoSicialSite logoSicialSite logoSicialSite